ארגונומיה במקום העבודה

ארגונומיה

ארגון נכון ועיצוב מותאם הם תנאי בסיס חשובים ביותר. כי בכל מקום עבודה יש התנהלות, תפקידים וגורם אנושי. על מנת לייעל את העבודה ולהבטיח כי כל אחד יכול להשלים את תפקידו באופן הרצוי ובצורה יעילה יש לתכנן נכון את המקום. וזה אומר שבעלי העסק או החברה צריכים לקבל ייעוץ ארגונומי של חברת סייפטי און. זו הדרך הכונה להתייעלות מיטבית.

הנחיצות של ארגונומיה 

  • סביבה יעילה – כל עובד יכול להפיק מעצמו יותר אם הוא עובד בסביבה נוחה ומותאמת לתפקידים שלו. ככל שהסביבה יעילה יותר ומתאימה יותר הוא מסוגל לנצל טוב יותר את המשאבים האישיים שלו ולמלא את תפקידו בצורה טובה יותר.
  • מוטיבציה – ארגונומיה משפיעה גם על המוטיבציה של העובדים. כיוון שכאשר המקום מתוכנן היטב ומאובזר כראוי, כל אחד מרגיש שהוא מסוגל ורוצה לתחום משלו. הוא מקבל את הסביבה הנוחה והמאפשרת והוא מעוניין לתרום מעצמו יותר למקום העבודה.
  • בטיחות – עבודה תמיד עלולה לחשוף את העובדים לסכנות ולנזקים בריאותיים מסוגים שונים. כאשר המקום עובר תכנון ארגונומי מקצועי התהליך כולל התחשבות רבה בפן הבטיחותי. וזאת כדי למנוע כל נזק שהוא לעובדים במקום. ואכן, ארגונומיה טובה מונעת נזקים ופגיעות ומספקת הגנה טובה לכלל העובדים.
  • ניצול משאבים – משאבים שונים מושקעים בכל מקום עבודה. זה כסף, הון אנושי, חומרים נדרשים ועוד. הרווחיות של העסק מושפעת במידה רבה מרמת ניצול המשאבים. ככל שהמשאבים מנוצלים טוב יותר, כך המקום יהיה רווחי ושווה יותר. ארגונומיה שתתבצע על ידי מומחים תאפשר לעסק להיות רווחי ויעיל יותר.

תהליכי ארגונומיה וייעול

תכנון ארגונומי יתבצע על ידי מומחים בתחום. וזאת כדי להתאים באופן הנכון ביותר את סביבת העבודה לצרכים. ולמנוע חשיפה לסכנות כמו גם בזבוז בלתי רצוי של משאבים.

אהבתם את המאמר שתפו אותו בין חברים

02

אולי יעניין אתכם?

חדר ילדים
General
דניאל זריהן

10 טיפים לעיצוב חדרי ילדים

המאמר באדיבות Roomix רוצים לעצב מחדש את חדר הילדים שלכם? מתלבטים איך תוכלו לעשות את זה בצורה הנכונה והנעימה ביותר? הינה מספר טיפים חשובים שכדאי

קרא עוד »

הישארו בקשר

הירשמו לניוזלייטר שלנו עוד היום ונדאג שתישארו מעודכנים

Copyright 2021 © All rights Reserved. Design by Elementor