צמחי מרפא שאתם חייבים להכיר

תרופות סבתא רבות נשענות על צמחי מרפא והן עדות לשימוש עתיק היומין שנעשה בשיטות אלה. 

לשתות, ללעוס וליטול 

תורת צמחי המרפא היא עתירת ידע ובלתי אפשרי לסכם בכמה מילים את יתרונותיהם הרבים של שפע צמחי מרפא קיימים. אנשי מקצוע המתמחים בתחום זה, כמו אמיר פרלמן, יודעים לומר כי גם לצורה שבה צמחי המרפא נצרכים יש משמעות והשפעתם על הגוף תהיה שונה. מיצוי הצמח, ייבוש וריסוק לאבקה, כמוסות, חליטה או באופן טרי, כל אחת מהדרכים מפיקה מצמחי המרפא סגולות אחרות והשפעות שונות על הגוף. 

צמחי מרפא, נעים מאוד 

זרעי אשכוליות, גם אם מקפידים על אכילת פרי האשכולית סביר להניח כי את זרעי האשכולית וקליפתה זורקים אבל בחלקים אלה בעצם טמונים נוגדי חמצון משמעותיים ביותר. שימוש בתמצית זרעי אשכולית מטפל בפטריות שונות, דלקות, בעיות עיכול ועוד. 

האקליפטוס נחשב לצמח מרפא בעל יכולות ריפוי של דלקות, זיהומי חניכיים ובעיקר טיפול במערכת הנשימה, שיעול ודלקת הסמפונות. את עלי האקליפטוס אפשר לצרוך כשמן לשאיפה, או משחה למריחה על בית החזה. 

ולריאן הוא צמח שהשימוש בו הוא פתרון טבעי לבעיית שינה, מתח וחרדות. החומרים בצמח גורמים לגוף להגיע למצב רגיעה ואף הירדמות.

קלנדולה, אימהות צעירות מכירות את משחות הפלא לתפרחת החיתולים המבוססות על צמח הקלנדולה ואכן בזכות החומרים הנמצאים בו הוא מטפל בפציעות עור, מאחה ומחטא ומונע מהתפתחות דלקות זיהומיות. 

מנטה, יש כאלה שמכורים לטעמו ויש שלא יכולים לשאת אותו אבל מעבר להיותו תבלין הנותן טעם, למנטה יכולות בייבוש הצטננויות, כאבי בטן, בחילות והוא מרדים ומרגיע. את המנטה אפשר לחלוט לתה ולשתות לפי הצורך. יש לשים לב כי צריכה מוגזמת עלולה לגרום להתייבשות.