המדריך המלא לגביית מזונות באמצעות המוסד לביטוח לאומי

גביית מזונות זה עניין מורכב שמעמיד הורים רבים מול קושי מהותי בגידול הילד. וזאת במצבים בהם ההורים נפרדו זה מזה, ואילו הילד נמצא במשמורת אצל אחד ההורים. ההורה השני שאינו מגדל את הילד יהיה במקרים רבים מחויב לשלם דמי מזונות על פי הסכום שהוחלט בבית הדין בעת חתימה על הסכם הגירושין. אמנם על פניו נראה כי ההורים חתמו על הסכם והכול אמור לזרום למישרין. אבל בפועל יש בעיות לא מעטות שצצות במהלך הדרך הזו.

הורה שלא משלם מזונות

יש מקרים לא מעטים בהם ההורה שאמור לשלם מזונות, במרבית המקרים האב, אינו עומד בהתחייבויות שלו, והוא לא משלם את הסכומים החודשיים אותם הוא התחייב לשלם. במקרים רבים הדבר יוצר מצוקה כלכלית אצל ההורה המגדל, אשר ממשיך לשלם ולהוציא כסף עבור גידול הילד, אך אין לו כיסוי להוצאות. ולכן במצב כזה יהיה צורך לפעול על מנת לגבות את תשלום דמי המזונות מיד ההורה שלא עומד בהתחייבות.

לפעול באמצעות עורך דין מומחה

במקרים כאלו נכון לפנות אל עורך דין כמו עו"ד גירושין יונית גזל שמתמחה בתחום דיני המשפחה ועוסק בהסדרים והסכמים בין בני זוג שמתגרשים. עורך דין כזה מכיר היטב את ההתנהלות ואת החוקים בתחום. כמו כן יוכל עורך דין לתור יחד עם ההורה אחר דרך יעילה ונכונה יותר לגביית המזונות. יש דרכים שונות לפעול ואת הדרך הנכונה יבחרו בהתאם לנסיבות ולנתונים הספציפיים של המקרה המדובר.

מדריך לגביית מזונות באמצעות ביטוח לאומי

יש אופציה זמינה לגבות את החוב, וזאת באמצעות הביטוח הלאומי. מדובר על שיטה של גביית המזונות באמצעות הרשויות אשר מאפשרת להורה המגדל לקבל את הכסף שאמור להגיע לידיו באמצעות גורם שלישי שמהווה גורם מתווך בין שני ההורים. הביטוח הלאומי גובה את הכסף מול ההורה שאמור לשלם, ואילו ההורה המגדל את הילד הוא זה שיקבל לידיו את הכסף כדי לגדל את הילד.

לפעול מתוך ידע

חשוב מאוד לפעול מתוך ידע, כי ידע נותן לכם כוח ויכולת לפעול באופן המומלץ והיעיל ביותר. במקום לכלות אנרגיות על רגשות ותסכולים.