הדברה ירוקה

המאמר באדיבות  אגרנט ארנון

לסוגים השונים של הדברה ירוקה קיימת אפקטיביות רוחבית על השטחים שאותם מרססים. בשנים האחרונות אנו משתמשים בסוגים שונים של הדברות ייעודיות כדי לקטול סוגים שונים של מזיקים וכל אחד מהחומרים מיועד לפעול נגד אחד מסוגי המזיקים וכולם יוצרו בשיטה של הדברה ירוקה.

לאחר ההדברה אנו ממליצים להשאיר את החומר כך שייספג בפרקטים ובמרצפות ולנקות את המשטחים רק לאחר כמה ימים. בדרך זו חרקים שיגיעו הביתה לאורך השנה הקרובה יחושו את ההשפעה של החומר והם ימותו תוך דקות בודדות. לעומת זאת לחומר זה בדרך כלל אין כל השפעה על בני האדם.

ריסוס בפועל של הדברה ירוקה 

כדי להשיג אפקטיביות מיטבית, הצוותים שלנו מרססים על כל הפנלים סביב הבית. לצורך כך הלקוחות מזיזים מראש את כל הספות, הכורסאות והמיטות אשר צמודות לקיר וכך המדביר יכול לעבור ולבצע את המטלה שלו. תשומת לב מיוחדת מופנית לארון המטבח ושם הוא מרסס באופן מיוחד גם את השטח של הסיפון, כיוון שעלולים להגיע נמלים או תיקנים מצינור הביוב אשר מחובר לסיפון של כיור המטבח.

ההמלצה שלנו היא להשאיר את כל החלונות סגורים למשך שעתיים ורק לאחר מכן לאוורר את הבית. בדרך זו תהיה השפעה הרבה יותר משמעותית של החומר על כל המרחב הדירתי.

הדברה ירוקה בחצרות

בדירות גן ובבתים פרטיים, המדבירים שלנו מבצעים הדברה ירוקה גם בגינה כיוון שהם עלולים להימצא בכל מקום ברחבי השטח, כולל בין הצמחייה העבותה, בין הפרחים ועל העצים.

התוקף של הדברה ירוקה 

האחריות על הדברה ירוקה היא למשך שנה. לאחר מכן כדאי לחדש את הריסוס, כדי למנוע הגעה של המזיקים הלא רצויים לבית ולגינות.

העדפה של הדברה ירוקה 

עד לפני כמה שנים כל ההדברות שבוצעו בבתים היו של הדברה כימית. עקב כך היה צורך לפנות את התכולה מכל ארונות המטבח, לאחר כמה ימים הלקוחות ניקו את המרצפות ואת ארונות המטבח ורק לאחר מכן ניקו את כל כלי האוכל והחזירו אותם למקומם בתוך ארונות המטבח. זה היה מהלך ארוך ומתיש. היום כיוון שמדובר בהדברה ירוקה אין צורך בכל המהלך הזה. 

אולי יעניין אותך גם הדברה ירוקה נגד נמלים