אילו סורקי ברקוד קיימים כיום בשוק?

ברקודים מהווים חלק אינטגרלי מהחיים שלנו. לכל חנות שתכנסו, תראו שהפריטים השונים שנמכרים בה מסומנים בברקודים. רובינו לא נותנים על כך את הדעת, אך למעשה מדובר על טכנולוגיה ששינתה לחלוטין את כל התחום של ניהול מלאי ואיסוף נתונים לצורך מעקב ובקרה. ברקוד הינו קוד שמיוצג על ידי רצף של פסים שחורים המופיעים במרווחים שונים זה מזה. סורק ברקודים הינו מכשיר שמסוגל לקרוא את הקוד הזה ולתרגם אותו לספרות ואותיות. לכל פריט יש את הקוד שלו, דבר שמקל מאוד על מעקב אחר מכירות של פריט מסוים, בקרה לגבי העובדים שמוכרים את הפריט הזה בצורה היעילה ביותר וכדומה. ניתן להפיק כמות עצומה של נתונים, בזכות הברקודים והסורקים שלהם, היות והדבר הפך את כל הפעולה של ניהול המלאי לפשוטה ויעילה יותר.

סורקי ברקוד – הסוגים השונים שקיימים היום בשוק

היום ניתן למצוא סוגים שונים של ברקודים וסוגים שונים של סורקי ברקוד. כל סורק ברקוד עובד בטכנולוגיה שונה, כך שלכל סורק יש את היתרונות והחסרונות שלו. באופן כללי, טכנולוגיית הקריאה של הברקודים מבוססת על החזר אור, כאשר הסורק שולח קרן אור או קרן לייזר אל הברקוד ולאחר מכן מודד את עוצמת האור המוחזר. הקריאה הזו מועברת לתוכנת מחשב ייעודית, אשר מתרגמת את תוצאות הקריאה לקוד של ספרות ואותיות שניתן להתאים לפריט מסוים. היום ניתן למצוא שלושה סוגים עיקריים של סורקים:

  1. סורק ברקוד CCD- סורק זה שולח קרן אור אדומה לעבר הברקוד וחיישן ייעודי קורא את עוצמת האור המוחזר במהירות גבוהה במיוחד.
  2. סורק ברקוד לייזר- סורק זה משתמש בקרן לייזר כדי למדוד את עוצמת האור המוחזר.
  3. סורק ברקוד אימג'ר- סורק זה אינו שולח קרן אור או קרן לייזר, אלא הוא מצלם את הברקוד ומפענח את הקוד שלו.

לסיכום, סורקי ברקוד משמשים אותנו במגוון רחב של תחומים, כמו למשל בסופרים, חנויות, בתי מרקחת וכדומה. זוהי הדרך היעילה והמהירה ביותר לבצע בקרה ומעקב אחר המלאי של העסק, לייעל את העבודה של קופות רושמות ולקבל מגוון רחב של נתונים שניתן לעבוד עימם.