ריהוט לגני ילדים שאי אפשר לוותר עליו

גן ילדים מהווה את בראשית החינוך הרשמי של ילדים קטנים והסביבה עשויה להשרות תחושה של בטיחות, נינוחות ולפתח למידה ויצירתיות. ישנה משמעות בבחירה של ריהוט לבתי ספר וגנים, תשומת לב ומחשבה. מרבית בני האדם בעלי נטייה לבחור בריהוט מפלסטיק כי הוא הכי זול ויצוק לצורות ארגונומיות, אבל אין זה בהכרח הבחירה הכי מוצלחת. בגן ילדים עשייה בריהוט מעת לעומת שאר חומרי הגלם היא הבחירה המושכלת ביותר.

ריהוט לגני ילדים שאי אפשר לוותר עליו

  • ריהוט מעץ הינו בעל בדיד טבעי – ריהוט מעץ יחסוך בחום וישמור על מדדי טמפרטורה יציבה. החדר יישאר חמם או קר והעץ יספוג לתוכו את החום והוא עמיד בני מפגעי מזג אוויר.
  • כיסאות עץ הינם חזקים פ הם ישרדו לטווח הארוך, חרף המפגע הסביבתי. כאשר יותר זול לרכוש ריהוט מפלסטיק, תצטרכו להמיר אותו מדי תקופה, אפשר לקבל את אותם הכיסאות גן מעץ למשך הרבה שנים.
  • שולחנות מעץ לא עושים רעש – אף אחד מהילדים אינו מעוניין לשמוע קול חריקה באוזניו. כאשר האווירה בגן הילדים צריכה להיות אינטראקטיבית וילדים מאוד פעלתניים, שולחן מעץ יהווה את המענה האידיאלי. הם גם לא משמיעים רעש והם אף יותר ידידותיים לרצפה ולא יותירו עליה סימנים של שריטות.
  • ריהוט עץ ממעיט בהסחת דעת – הילדים מתקשים להתרכז בצל כותלי גן הילדים. על ידי ריהוט מעץ הם יחושו נינוחות בלי הסחה של דעתם מהפעילות היום יומית שלהם, קראו בהרחבה.
  • ריהוט מעץ הינו יותר גמיש והינו רב תכליתי – העבודה על ידי העץ הינה פשוטה. מפאת גורם זה פשוט לשנות ולעצב ריהוט מעץ לעומת חומרי גלם אחרים. כמו כן, עץ יכול להיות בסינרגיה עם עיצוב פנים. לפעמים עיצוב הפנים בגן הילדים ישתנה, כדי לשמור על הסקרנות של הילדים ולשם כך ריהוט מעץ נהדר, מפאת הסיבה כי ניתן לבצע סינרגיה בפשטות עם כל תחום או עיצוב.
  • כיסאות מעץ יותר נוחים – לעומת פלסטיק, כיסאות מעץ יותר מאסיביים ונוחים. במאמץ להיראות יותר אטרקטיביים, לפעמים כיסאות מפלסטיק עשויים להיות לא נוחים לילדים. יתר על כן, ידועה העובדה כי לכיסאות פלסטיק יש מוגבלות של משקל והם עשויים להתפרק מהר מאוד. מאידך, כיסאות מעץ ייוותרו חזקים ויציבים.