ציפורן חודרנית מוגלתית – אל תתעסקו עם זה לבד 

מצב של ציפורן חודרנית מוגלתית הוא מצב שבו הציפורן במקום לגדול בצמוד לעור, היא גודלת תוך כדי כך שהיא חודרת אל תוך העור. במצב כזה עלולה להיווצר דלקת שתוביל למצב מוגלתי. חשוב לדעת שאם יש לכם ציפורן חודרנית , וכמובן על אחת כמה וכמה במצב שבו מדובר על ציפורן חודרנית מוגלתית – אל תתעסקו עם זה לבד בעצמכם, אלא פנו בהקדם לקבל טיפול מתאים במרכז מקצועי של פדיקור רפואי. 

הטיפול בציפורן חודרנית מוגלתית

כאשר יש ציפורן חודרנית ניתן להבחין באודם ונפיחות באזור שבו הציפורן גודלת וחודרת פנימה. מצבים חמורים עלולים לגרום לנפיחות של ממש ואודם, עד כדי התפתחותה של דלקת קשה ולא נעימה בכלל. במצבי דלקת תופיע לעתים גם הפרשה מוגלתית, דימום ואף צמיחה עודפת של עור. כמובן שמדובר במצב ממנו אנו רוצים להימנע משום שהוא לא אסתטי, אבל הוא גם לא בריא ועלול להביא להיווצרותה של דלקת חמורה. 

הוצאת המילימטרים של הציפורן

דרכי הטיפול בציפורן חודרנית הינן באמצעות הוצאה של המילימטרים שחדרו פנימה לתוך העור. דרך טיפול נוספת היא אצל רופא כירורג אשר יבצע הרדמה כללית וישלוף את הציפורן. הדרך העדיפה לטיפול היא הוצאה רק של המילימטרים שחדרו פנימה. אם תלכו לכירורג אשר ישלוף את כל הציפורן או חצי ממנה הרי שגם תסבלו מכאב וגם לא מובטח לכם כלל וכלל שהציפורן החדשה תגדל בצורה תקינה. בחלק מסוים מהמקרים הציפורן החדשה שתצמח תהיה פטרייתית ועבה בצורה מאוד חריגה. 

פנו עוד היום לקבל טיפול נקודתי ספציפי להוצאת החלק של ציפורן חודרנית מוגלתית אשר חדר אל תוך העור, על מנת "להחזיר לתלם" את הציפורן.