שמרו על עצמכם – אימון נכון עם משקולות

כולנו חפצים לשפר את הכושר הגופני, את המראה ואת הכוח שיש לנו בשרירים. אבל לא כולם יודעים איך להשיג את המטרה הנכספת הזו. שימו לב – במהלך אימון חובבני עלולים להיגרם נזקים חמורים! לכן יש לדייק בפעולות, לקבל הדרכות מפורטות ולהימנע מביצוע תרגילים שאתם לא בטוחים שהם מועילים לכם. בואו וקראו על אימון נכון ועל דגשים שחשוב להתייחס אליהם במהלך האימון.

מה צריך לזכור במהלך האימון עם משקולות?

  • משקולות הם אביזר נגיש ונוח מאוד לשימוש. ניתן לרכוש אותו בעלות לא גבוהה, ואין צורך לבצע פעולות תחזוקה של המוצר. כמו כן ניתן לבצע תרגילים עם משקולות עם אביזרים חילופיים כמו קופסת שימורים או בקבוק מלא. היות ויש לכל אחד אפשרות לבצע תרגילים אלו באופן עצמי חשוב להזכיר כי נדרשת זהירות רבה. כדי למנוע נזקים ולאפשר לנו לשמור על עצמנו.
  • XWEAR מבהירים שחובה להתאים את משקל המשקולת ליכולת שלכם. אמנם המטרה היא להתמיד התרגילים תוך מאמץ גדול יותר. ככל שהמשקולת תשקול יותר כך האתגר יהיה גדול יותר. אבל אי אפשר לקפוץ באופן דרסטי ולאמץ את השרירים בצורה קיצונית מידי. לכן יש להתחיל להתאמן באופן הדרגתי. כך שבביצוע האחרון של התרגיל עדיין נצליח לבצע אותו תוך נשיאת המשקולת אם כי בשלב זה התרגיל אמור להיות מאמץ מאוד.
  • האימון עם משקולת נועד לבנות את השריר ולפתח אותו. התועלת הזו מתרחשת כאשר מבצעים את התרגיל בסטים בהתאם ליכולות שלנו ולפי השלב בו אנחנו אוחזים. חשוב מאוד לשמור על רציפות ועל התמדה באימון. כמו כן יש לשלב בין התרגילים גם מנוחה כדי לשמור על השרירים שלנו ולמנוע כאבים חזקים או התכווצויות לאחר האימון.
  • תמיד כדאי לקבל הנחיות מקצועיות לפני שמתחילים את האימון. וזאת כדי להבטיח שאתם יודעים מה עליכם לעשות ואילו תרגילים מתאימים לשלב בו אתם אוחזים. כמו כן כדאי מפעם לפעם לקבל משוב מאיש מקצוע על האימון שלכם. וזאת כדי לקבל הנחיות כיצד להמשיך את האימון באופן המומלץ והנכון לכם לפי מצב הכושר שלכם.

התעניינו לגבי משקולת יד משושה.