מידת נעליים לפי גיל – זה באמת עובד?

כל נעל לפעוט אמורה להתאים בצורה מושלמת לכף הרגל שלו, וזאת, מסיבות ברורות. נעל גדולה מדי לא תחזיק היטב את כף הרגל, וקטנה מדי תלחץ עליה ובעיקר על האצבעות. בשני מצבים אלו יתקשה הפעוט ללכת, ובמקרים קיצוניים, יסרב לנעול אותן או שישחררן במהירות מהרגל. נשאלת השאלה אם נקבעת מידת נעליים לפי גיל? התשובה אינה החלטית והינה מורכבת. בעצם, כל ליין של נעליים מאותו דגם ו/או סדרת ייצור מגיע עם מידות שונות. לא תמיד המידה מתאימה לפי הגיל. יש ילדים הגדלים במהירות רבה מהאחרים והפוך.

איך לבחור?

המידות הנקבעות נועדו ליצור סוג של אמת מידה לבחירה נכונה ולהקלה בהתאמת הנעל הנכונה לכל אחד. אבל הבחירה הסופית היא על ידי בדיקת הנעל על כף הרגל. כך זה נעשה בחנויות השונות המוכרות נעלי ילדים. הילד יכול להגיב בהתאם לנוחותן והמוכר וההורה יכולים לבדוק את מידת ההתאמה. ברכישה און ליין הבדיקה נעשית על פי מידות כף הרגל של כל פעוט והמידות המופיעות באתר המקוון. כאן יש צורך לבדוק היטב מאחר והרכישה הינה מקוונת. אין טעם לרכוש נעל אשר, בסופו של דבר, לא תתאים בצורה מושלמת.

ייצור מוקפד

ניתן למצוא שפע של נעליים בדגמים שונים. הן מגיעות בעיצובים מגוונים, עם הדפסים וצבעים מרובים. שיקולי הבחירה נעשים, איפה, על פי טעם אישי, צרכי הילד, התאמה למידות כף רגלו, וכמובן, שגם לשיקול הכספי יש משקל.  הילד גדל במהרה ואין טעם לרכוש במחיר גבוה כאשר יודעים כי הנעל תשרת את בעליה רק זמן קצר, יחסית. מומלץ לרכוש נעליים אצל יצרן ו/או משווק בעל מוניטין. במקומות אלו ניתן למצוא נעליים איכותיות במחירים שווים לכל כיס. מידע נוסף באתר https://alizaleh.co.il/