ספירולינה לקנייה – מתי מזון העל יהיה זמין על המדפים בסופר?

המאמר באדיבות https://algae.co.il

ספירולינה היא מבין התוספים הפופולריים והמבוקשים בעולם בקרב שוחרי בריאות ותזונה טבעית ומשופרת. היא נחשבת למזון על יעיל ביותר לגוף, ולא בכדי – היא עמוסה בחומרים מזינים ונוגדי חמצון שונים המשפרים את תפקודי הגוף והמוח.

מה היא בעצם ספירולינה? האם זה צמח?

הספירולינה היא למעשה אורגניזם הגדל במים מתוקים ומלוחים. היא בעצם סוג של ציאנו-בקטריה, משפחה של חיידקים חד-תאיים המכונה לעתים קרובות אצות כחולות-ירקות. ממש כמו הצמחים, ציאנובקטריה מסוגלת לייצר אנרגיה ישירות מאור השמש באמצעות פוטוסינתזה.

מתי נראה את מזון העל על גבי המדפים בסופר המקומי? קשה לדעת. מחירה רב ביותר והיא נחשבת ממש לזהב בכל רחבי העולם הן בשל אופן הייצור שלה וכמובן עלות השינוע והייבוא.

כל היתרונות של העושר הבריאותי במרכיב אחד

הספירולינה כבר נצרכה בעבר על ידי תרבויות אמריקה הדרומית הקדומות ומאז היא מהווה תוספת להעשרה למזונות, סלטים ומשקאות בריאות. עד כדי כך שאפילו בנאס"ה החליטו שכדאי לגדל אותה בתנאי חלל וכן לצריכת אסטרונאוטים. 

המינון היומי הסטנדרטי של ספירולינה הוא בין גרם אחד ל3 גרם, והיא מספקת שפע של יתרונות בריאותיים כמו שתראו על פי הרשימה התזונתית הבאה: חלבון, ויטמין B1, ויטמין B2 (ריבופלבין), ויטמין B3 (ניאצין), נחושת, ברזל, מגנזיום, אשלגן ועוד כמויות קטנות יותר של כמעט כל חומר תזונתי אחר. כלומר, היא פצצה מרוכזת ומושלמת של אנרגיה ובריאות.

היכן ניתן להשתמש עם ספירולינה?

שתי הצורות הנפוצות ביותר של ספירולינה מיובאת הן באבקה ובטבליות. אפשר לערבב כף קטנה של אבקת ספירולינה לתוך כוס מים או מיץ ולשתות אותה ישר, ואתם יכולים גם להוסיף קצת לשייק של הבוקר או אחרי אימון ספורטיבי.