בדיקת סטטוס החזר מס הכנסה

הגשתם בקשה לקבלת החזר מס הכנסה? במהלך זמן הטיפול בבקשה, תוכלו לברר את הסטטוס של הטיפול בבקשה. חלק חשוב מקיצור זמן הטיפול בבקשה הוא מילוי נכון של הדו"ח, והגשה של כל המסמכים הנדרשים.

 

שלב משמעותי בהגשת הבקשה- בדיקת הדו"ח!

כל הטיפול בבקשת החזר המס- מתבסס על בדיקת הדו"ח. ולכן, אם מילאתם אותו בצורה נכונה וטובה, משך הזמן של הטיפול בבדיקת הדו"ח יהיה קצר יותר.

 

כיצד נעשה חישוב החזר המס?

חלק משמעותי נוסף בטיפול בבקשה, הוא החישוב של גובה ההחזר לו מגיש הבקשה זכאי. אנשי מס הכנסה לומדים את נתוני החישוב מהמסמכים שהוגשו.

אילו מסמכים יעזרו לכם לקבל החזר מס? ייתכן ואנו לא מודעים לכך, אך סטודנטים לתואר לראשון או לחלק מלימודי המקצוע (הנדסאות), זכאים להחזרי מס. ולכן, לבקשה של החזר המס, מומלץ לצרף אישור לימודים. יש לכם ילד נכה או בעל מוגבלות? אם תצרפו מסמכים מתאימים ואישור מביטוח לאומי- תוכלו לקבל נקודות נוספות של הטבות במס. באיזה יישוב אתם מתגוררים? ישנה רשימת יישובים שהמגורים בהם מעניקה הטבות במס. לפני הגשת הבקשה, בדקו אתם  גרים באחד מהיישובים הללו. כדי לקבל את ההטבה- יהיה עליכם להגיש מסמך אישור תושבות מהרשות המקומית.

 

השלב הסופי- תשלום החזר המס.

השלב האחרון בטיפול בבקשה- הוא שלב החזר המס לחשבון הבנק של מגיש הבקשה. אם רשמתם בטופס הבקשה את פרטי חשבון הבנק בצורה נכונה- אתם תראו את הכסף מרשות המיסים נכנס לחשבון הבנק שלכם.

 

למה כדאי לקחת עזרה מקצועית בהגשת בקשה להחזר מס?

לעיתים ההמתנה לקבלת הכסף לאחר הבקשה להחזר מס דורשת סבלנות. יש מדי פעם לבדוק את סטטוס הבקשה, ולהוסיף לעיתים מסמכים. אנשי מקצוע המטפלים בבקשות אלו יעמדו בקשר רציף עם רשות המיסים, ויבדקו את מצב הטיפול בבקשה.