על הקשר שבין טיפול שורש וכתרים לשיניים

אנשים רבים נאלצים לעבור טיפול שורש, לאחר שהזניחו את הטיפול בשיניים שלהם. מדובר כמובן על טיפול קשה ולא נעים, שרבים מפחדים ממנו. אך חשוב כמובן לזכור כי טיפול שורש שמתבצע על ידי רופא שיניים מקצועי ומיומן, יכול להיעשות בצורה נינוחה ורגועה יותר. טיפול מסוג זה יהיה פחות מלחיץ ולכן גם פחות כואב, כך שחשוב לבחור למשימה את רופא השיניים המתאים ביותר. למעשה מדובר על טיפול שיש לעבור כאשר המטופל סובל מזיהום קשה בשורש השן. רופא השיניים נאלץ להסיר את החלק הפגוע של השן, לבצע ניקוי יסודי ועמוק בשורש של השן ולבסוף לאטום את השן באמצעות כתר מתאים.

 

כל מה שכדאי לדעת לגבי טיפול שורש וכתרים לשיניים

קודם כל, חשוב להבין כי כל אדם שמתחיל להרגיש רגישות בשיניים לאחר אכילה או שתיה, כאבים בזמן הלעיסה או רגישות באזור החניכיים, חייב לקבוע תור לרופא השיניים. לרוב מדובר על חורים בשיניים המצריכים סתימה, אך במידה ולא מטפלים בכך בזמן, עלול להיווצר זיהום שיצריך טיפול שורש. רופא השיניים חייב להסיר את החלק הפגוע של השן, על מנת למנוע ממנה להדביק את שאר השיניים בפה. לאחר מכן, הרופא חייב לנקות היטב את אזור השורש, על מנת למנוע זיהום נוסף. לבסוף יש צורך לאטום את השן, אך היות וחלקים גדולים ממנה הוסרו במהלך הטיפול, יש צורך להשתמש בכתר. הכתר למעשה מחזיק את השן שלמה ומאפשר למלא אותה בצורה היעילה ביותר. ניתן היום למצוא בשוק מגוון רחב של כתרים שונים לשיניים, כאשר לכל כתר יש את היתרונות והחסרונות שלו. במידה ומדובר על שן פנימית, ניתן לבחור כתר איכותי ועמיד שיחזיק מעמד לאורך זמן. אך במידה ומדובר על שן קדמית, חשוב להשקיע בכתר עמיד ואיכותי, בעל נראות אסתטית. כתר מסוג זה יאפשר לכם לחייך ללא חשש, לכן חשוב להקפיד לבחור בכתר העשוי מחומרי הגלם הטובים ביותר.

לסיכום, טיפול שורש נחשב לאחד הטיפולים המלחיצים ביותר, אך במידה ועובדים עם רופא שיניים מקצועי ואיכותי, ניתן לצלוח אותו בהצלחה. חשוב רק לבחור בכתר איכותי ואסתטי, כדי להמשיך לחייך.