טיפים לאחסון לארונות עליונים למטבח

כדי שהמטבח יהיה פרקטי ונוח לשימוש חשוב לסדר ולארגן אותו בצורה נכונה. כאשר באים לסדר את ארונות המטבח יש להפעיל מחשבה ושיקול דעת מבחינה של בחירה היכן לשים את כלי המטבח השונים, הסירים והמחבתות, הכוסות, הצלחות, כלי ההגשה והאירוח ועוד, מה לשים במגירות, מה בארונות התחתונים, מה בארונות העליונים ומה על השיש. להלן כמה טיפים בנוגע לאחסון בארונות העליונים במטבח.

כיצד לקבל החלטה אילו כלים לשים בארונות העליונים והתחתונים?

כאשר בוחרים היכן לשים את כלי המטבח השונים יש לקחת בחשבון מספר דברים, הראשון בהם נגישות שכן אם מדובר בבית בו יש מבוגרים או ילדים גדולים אשר יכולים להגיע לארונות הגבוהים וגם אין סכנה של שבירת כלים ניתן לשים צלחות, כוסות וכלי הגשה שונים בגובה, זהו פתרון חשוב גם כאשר יש בבית ילדים קטנים אשר רוצים למנוע מהם להגיע לכלי זכוכית אותם הם יכולים לשבור ומהם להיפגע. במדפים העליונים של הארונות העליונות מומלץ לאחסן דברים אשר נמצאים בשימוש בתדירות נמוכה, למשל כלי הגשה יפים המיועדים לחגים או לאירוח שכן אנו רוצים שהכלים היומיומיים יהיו נגישים וזמינים לנו מבלי שנצטרך להתאמץ או לעלות על כיסא כדי להגיע אליהם.

כיצד לנצל נכון את הארונות העליונים במטבח?

כיום אפשר למצוא אביזרים שונים העוזרים לארגן ולסדר חללים שונים כולל ארונות מטבח כך למשל אפשר להיעזר במדפים פנימיים עליהם ניתן להניח צלחות, סלסלות שונות בהן ניתן להניח דברים בתפזורת או מתקן לתליית כוסות בתוך הארון, אלו אביזרים העוזרים לנצל את החלל בצורה טובה יותר ולשמור על סדר וזהו משהו חשוב כאשר יש מחסור בארונות אחסון. במידה ויש מרווח בין הארון לתקרה ניתן להניח עציצים או כל דבר אחר אשר אוהבים לצורך קישוט ואוירה שונה במטבח.

אולי יעניין אותך גם מטבח פרובנס לבן