למה לפרק חבילה מהר – דרכים לשקם את הזוגיות

בעשורים האחרונים נמצא כי יותר משליש הזוגות הנשואים -בוחרים לפרק את החבילה. זאת לקראת שנת 2020. ואכן, מי שמוצא כי הזוגיות שלו עלתה על שרטון, ינסה מהר מאד לצאת ממנה לחופשי, תוך רצון לפגוש אדם אחר שיתאים לו יותר.

עם זאת, לעיתים מערכת היחסים הבאה עלולה להיגמר ממש כמו זאת שיצאנו ממנה, זאת משום – שאולי החלפנו את בן או בת הזוג – אך עדיין אותם דפוסים ישנים עולים על פני השטח ומן הסתם יובילו בסופו של דבר לפרידה נוספת. בכך מוצאים עצמם רבים במעגל שקשה לצאת ממנו. לכן לעיתים חשוב יותר לנסות לשנות דפוסי התנהגות שאינם מטיבים, לבחון את ההתנהגות והקשיים שלנו, ובמערכת יחסים אוהבת: לנסות לטפל באופן ממוקד באמצעות ייעוץ זוגי בסיבה להתמוטטות של מערכות היחסים.

אם אתם לא ממש רוצים לעזוב את בן או בת הזוג, או אם אתם נמצאים בפרשת דרכים לגבי הזוגיות שלכם – שוב שתדעו כי ישנן מספר דרכים לשקם זוגיות קיימת:

שיחות כנות

תקשורת היא המפתח לכול דבר, בעוד שמי שרגיל שכל משפט הופך לוויכוח אינסופי או לריב קשה, ימצא עצמו רוצה לסיים כמה שיותר את מערכת היחסים. עם זאת, באמצעות תרגול וייעוץ זוגי אפשר להבין כיצד משוחחים אחד עם השני ולהבין כיצד ניתן לייצר מרחב בו כל אחת ואחד יכולים לבטא רגשות מבלי לפגוע באחר.

בילוי משותף

נסו לצאת מהבית ולבלות יחדיו. בילוי משותף ואיתור תחומי עניין משותפים (כמו עבודה בגינה, יציאה עם הילדים, כתיבה, גידול בעלי חיים ועוד) כולם יכולים לסייע לכם להתקרב כמו בעבר.

תפיסת מרחק

לעיתים, כול מה שזוגיות צריכה זה קצת מרחק. כאשר מקיימים חיי שגרה משמימים או נמצאים בכול שעות היום יחדיו: המתחים עולים. נסו לחפש תחביבים חדשים שאינם דווקא קשורים לבין או בת הזוג ותפסו מרחק שיאפשר לכם לנהל ללא לחץ את מערכת היחסים.

התמקדות בקשר ולא באחרים

אל תקנאו בדשא של השכן. כולם, אבל כולם חווים אתגרים במערכות היחסים. אל תתקנאו באחרים, ואל תאמינו למראה הוורודה שזוגות מציגים ברשת החברתית. התמקדו באושר שלכם ופתרו בעיות באמצעות מאמן זוגי כמו דורית כהן שיספק תובנות עצות וסיוע.