דיבוב מצחיק, אפשר ללמוד את זה

תחום הקריינות מגוון וניתן ללמוד אותו ולהתמחות בנישות שונות הכלולות בו. אחת מהן הוא הדיבוב כאשר נישת משנה שלה הינה דיבוב מצחיק. בעצם, קורס קריינות הינו כולל ומלמדים בו בנוסף, גם קריינות חדשות, מסחרית, פרסומות וסרטונים, קטעי ספרות ושירה ועוד. הקורס נועד לכל מי שרוצה להשתלב בתכניות רדיו, בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה, המוסיקה, החדשות ועוד. הקריין משמיע קולו ואינו חושף את פניו בניגוד לטלוויזיה ואמצעי מדיה חזותיים אחרים. לכן, נישה זאת מתאימה לציבור אנשים גדול.

תחומי לימוד

יש תנאי קבלה  בסיסיים ובהם קול רדיופוני ערב לאוזן אשר ירתק אליו את השומעים. יחד עם זאת, לקריינות דיבוב יש דרישות נוספות ובהם יכולת מנעד קולי להפקת קולות מסוגים שונים, יכולת יצירתית ל"היכנס" לדמות ועוד. את הטכניקה לומדים במסגרת הקורס, ובין התכנים בהם משתלמים ניתן למנות: התאמה בין הקול לדמות מצויירת, לימוד דיבור בקצב הנכון, בנייה נכונה של משפטים, הדגשות בדיבור ועוד. הכל נועד להתאים את הדיבור לסצינה המוצגת על המסך.

מועמדות וקבלה

קיימות טכניקות וטכנולוגיות ייחודיות של הקלטות דיבוב מצחיק. למעשה, מדובר על סוג של משחק מול המיקרופון, ועל מנת להצליח בכך, יש ללמוד היטב כל סצינה ולהתאמן עליה מספר רב של פעמים. הקורס מיועד לכל מי שעומד בדרישות כולל ריאיון אישי ואודישנים לתלמידים פוטנציאליים ובכלל זה, סטודנטים המגיעים מלימודי קולנוע שונים. יש לציין, כי הקורס מתנהל במסגרת מצומצמת ולא כל מועמד מתקבל. יחד עם זאת, מי שאוהב את התחום ועוסק בו יגלה עולם עשיר וחוויתי שבו יוכל ליהנות רבות. מומלץ ללמוד את התחום במוסד לימודים ידוע ובעל מוניטין שברשותו כל האבזור המתקדם, וכן, מרצים ומדריכים בעלי ידע וניסיון.

אולי יעניין אותך גם קורס דיבוב