מעצור חניה או פס בלימה – מה ההבדלים?

המאמר באדיבות ש.מ מיגון ובטיחות

היום ניתן למצוא לא מעט סוגים שונים של מעצורי חניה ופסי בלימה, אך חשוב להבין כי למעשה מדובר על אותו המוצר. רבים מתבלבלים בין מעצור חניה לבין פס בלימה, בשל השמות השונים, אך יש להבין כי מדובר על אותו המוצר, המשמש הן לצורך הגבלת מהירות הנסיעה והן לצורך הגבלת החניה. מעצור חניה מונע מהרכב להמשיך לנסוע, דבר שיכול לשמש לא מעט נהגים, המתקשים להבין כי הם הגיעו לקצה החניה שלהם. מעצור החניה יכול לשמש הן בחניונים ציבוריים והן בחניה הפרטית של כל אחד. פס בלימה מבטיח נסיעה איטית יותר, לכן נהוג להתקין אותו בחניונים ציבוריים לפני פניות, בכבישים המצויים בקרבת בתי ספר וגני ילדים וכדומה.

מעצור חניה/פס בלימה – מה מעולם לא סיפרו לכם?

נהגים רבים מתקשים להעריך את גודל החניה שלהם, דבר העלול לגרום להם להחנות את הרכב בצורה עקומה או לא ישרה מספיק. כתוצאה מכך, עלולה להיגרם הפרעה לתנועת כלי הרכב במקום או ליכולת של רכבים אחרים להחנות את הרכב שלהם בחניות הסמוכות. לא פעם ניתן לראות בחניונים ציבוריים מצבים בהם כלי רכב חונים בזווית שמקשה על הכניסה לחניה הסמוכה, או לחילופין, גולשים מעבר לפס החניה ומפריעים לחניית הרכבים מאחור. אך באמצעות התקנת מעצור חניה איכותי ואמין, ניתן להבטיח כי כל כלי הרכב בחניון יחנו בצורה יעילה ומדויקת יותר. הדבר יבטיח לכם לשמור על הבטיחות בחניון ולאפשר לכמות גדולה יותר של נהגים ליהנות משירותיו. מדובר על מוצר עמיד ואיכותי, שאינו רגיש לקרני השמש או לגשמים וניתן להשתמש בו לאורך השנים. ניתן לבחור בין מעצורי חניה מגומי או מפלסטיק, המגיעים בגדלים שונים ונהנים מרמת עמידות גבוהה והתקנה פשוטה ומהירה.

החשיבות של מעצור חניה/פס בלימה

פס בלימה הינו בליטה בכביש, שנועדה לטלטל את הרכב בעת המעבר עליו. ככל שמהירות הנסיעה תהיה גבוהה יותר, כך עוצמת הטלטול תהיה משמעותית יותר, דבר שגורם לנהגים להאט בצורה עצמאית לפני פס ההאטה. ניתן למצוא סוגים שונים של פסי האטה, המיועדים למהירויות שונות ולגדלים שונים של כלי רכב. פסי האטה יכולים להיות עשויים מגומי, מפלסטיק או מ- PVC וכל אחד מהם מותאם למשקל מסוים של כלי רכב ולמהירות מסוימת. מדובר על מוצרים עמידים ואיכותיים, המאפשרים להפחית את מהירות הנסיעה באזור ולשמור על הולכי הרגל.