מתי מומלץ להתקין מחזיר שמן לדלת

תפקידו של מחזיר שמן לדלת הוא לבצע סגירה אוטומטית של דלת שנפתחה לרווחה בבית, בבית הספר ובכל מקום אחר.

מדובר בפעולה חשובה מאד המעניקה בטיחות בכל מקום ולכן מומלץ מאד להתקין את מחזיר השמן בדלתות השונות.

מחזיר שמן לדלת

פעולות של מחזירי שמן הידראוליים לדלת הם הפעלת לחץ בכל פעם שהדלת נשארת פתוחה, מחזיר השמן גורם לה להיסגר שוב בקצב איטי שנקבע לה מראש.

לאור היתרונות הרבים של מחזיר שמן מומלץ להתקין אותו בדלתות מרכזיות המפרידות בין אולמות או מתחמים כמו בבתי ספר, בתי חולים ומרפאות.

מחזיר שמן רצפתי

מחזיר שמן רצפתי אינו גלוי. המערכת שלו פועלת בשני צירים, גם התחתון וגם העליון ולכן יוצר תנועתיות של הדלת מעבר לעניין הסגירה האיטית שלה.

מחזיר שמן המותאם לדלת פלדה

במיוחד בדלת פלדה שהיא בדרך כלל דלת הכניסה, נושא מחזיר השמן הוא אקוטי לאור משקלה הרב של הדלת.  טריקתה על יד של מישהו עלולה להיות אסון ואף לגרום לקטיעת אצבעות.

מדובר בהתקנה שחייבת להתבצע על ידי מומחה בתחום זה כדי שייחשב את המשקל של הדלת וכך יאזן בין המערכת ההידראולית למשקל זה.

היתרונות של מחזיר שמן לדלת

העובדה שמחזיר השמן סוגר את הדלת באופן אוטומטי שומר על הטמפרטורה הקרירה או החמימה באולם בהתאם לאופציית המיזוג שהופעלה. ללא פעולה זו של מחזיר השמן כל מי שנמצא באולם ירגיש פתאום כניסה של אוויר חיצוני קר או חם למתחם דבר שהוא לא נעים ויוצר מיד קור או חום מהותי.

המנגנון פועל באופן עצמאי כמו ידית אחיזה ללא צורך באנרגיה ולכן יוצר חיסכון אנרגטי וחיסכון בהוצאות החשמל. כל הקור או החום נותרים בתוך המרחב ולכן אין צורך להגביר את פעילותו של המיזוג בעונות השנה השונות.

כשהדלת נסגרת באופן טבעי, היא מעניקה לכל מי שנמצא במתחם פרטיות וביטחון.  כך כל אולם נסגר מיד לאחר שמישהו עובר בדלת, ילדים קטנים ובעלי חיים נותרים במקום המאובטח ואין להם אפשרות לצאת החוצה, דבר שעלול להסתיים חלילה באסון גדול.